Ostatni mecz w sezonie

Zawodnicy MLKS Borowiak Czersk zakończyli sezon udanym występem na własnym parkiecie. W sobotnie popołudnie podejmowali zespół Iskry Bydgoszcz. W pierwszej połowie spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg i nikomu nie udawało się wypracować większej przewagi. Goście okazali się drużyną bardzo dobrze wyszkoloną technicznie i wybieganą więc nasi zawodnicy musieli się mocno napracować aby do szatni nie schodzić ze stratami. Mino „wizualnej” przewagi czerszczan, po zakończeniu pierwszej połowy na tablicy widniał wynik 13 – 13. Po zmianie stron szczypiorniści Borowiaka powoli budowali przewagę i na kilka minut przed końcem meczu, kiedy wynik był jasny, na parkiecie mogli pokazać się najmniej doświadczeni gracze zespołu. Spotkanie zakończyło się rezultatem 33 – 24. O wygranej gospodarzy przesądziło doświadczenie czołowych zawodników oraz „dłuższa ława”. Tym zwycięstwem drużyna Borowiaka zapewniła sobie co najmniej III miejsce w sezonie 2016/17. Jest jednak możliwość, że pozycja w tabeli się poprawi, bowiem pozostał do rozegrania mecz Jeziorak Iława – SPRP Damy Radę Inowrocław. W przypadku porażki drużyny z Iławy zespół MLKS Borowiak Czersk zostanie sklasyfikowany na II miejscu w tabeli.