Wymiana młodzieży – „Kinball In, Obesity Out”

W dniach 3 – 10 sierpnia odbędzie się w Czersku wymiana młodzieży w ramach projektu „Kinball In, Obesity Out” dofinansowanego w ramach programu Erasmus+.

W tym międzynarodowym wydarzeniu wezmą udział młodzi ludzie (16 – 25 lat) z Litwy, Łotwy, Danii, Turcji, Słowacji oraz Polski.

Tematem przewodnim wymiany będzie drużynowa gra Kinball. Uczestnicy projektu poznają zasady tej gry, a także postarają się przekazać zdobytą wiedzę mieszkańcom Czerska. Zajęcia sportowe odbywać będą się w Hali Sportowej w Czersku.

W trakcie projektu nie zabraknie również miejsca na warsztaty związane ze zdrowym odżywianiem, potrzebą aktywnego trybu życia oraz negatywnymi efektami otyłości. Udział w wymianie młodzieży to również doskonała szansa na poznanie różnych kultur. Młodzi uczestnicy zaprezentują swoje kraje podczas wieczorów kulturowych. Co więcej, jednym z punktów programu będzie planowanie przyszłych projektów.

Koordynatorem projektu jest Stowarzyszenie „I like Czersk”. Natomiast partnerami projektu są następujące organizacje pozarządowe z:

  • Turcji (Symrnes Ogretmen Akademisi),
  • Słowacji (Youth for Equality),
  • Łotwy (Z-Puzzle),
  • Litwy (Asociacija „Aktyvus Jaunimas”),
  • oraz Danii (Youth Mobility Denmark).

 

Stowarzyszenie „I like Czersk”

M.D.

 

Projekt 2017-1-PL01-KA105-037202 „Kinball In, Obesity Out” został sfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu „Erasmus+”

kinball I like Czersk