Zwycięstwo Borowiaka w II lidze

Niespodziewanie łatwe zwycięstwo odnieśli na swoim parkiecie drugoligowcy Borowiaka. W sobotnim meczu przeciwko MOSiR Ketrzyn, nasi szczypiorniści prowadzili od początku do końca i ani przez chwilę ich zwycięstwo nie było zagrożone. Spotkanie rozpoczęło się od pięciobramkowej przewagi wypracowanej już w 12 minucie (6 – 1). Jak się okazało początek ustawił cały mecz a czerszczanie sukcesywnie powiększali przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16 – 6. Po zmianie stron miejscowi spuścili nieco z tonu i popełniali więcej błędów zarówno w obronie jak i w ataku. Dzięki temu przyjezdnym udało się zremisować drugą część spotkania. Po ostatnim gwizdku na tablicy widniał wynik 29 -19.

Skład zespołu MLKS Borowiak Czersk: Kamil Klunder -B, Kamil Łukasik, Mateusz Konik – 9, Robert Lenz – 1, Mateusz Łoński – 1, Mateusz Lenz – 2, Dawid Haftka, Paweł Jakubowski – 7, Sebastian Pstrąg, Paweł Moczadło – 4, Szymon Fryca – 1, Piotr Karczyński – 4, Błażej Pstrąg, Kornel Jerzyk. Trenerem zespołu jest Paweł Jakubowski.

Podczas meczu na trybunach zasiadło ponad 200 kibiców.