40. Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej w Gdańsku

Trzy zwycięstwa, dwa remisy, dwie porażki i dopiero 11 miejsce na 18 zespołów podczas Międzynaradowego Turnieju Piłki Ręcznej. Od wysokiej wygranej z Kusy Szczecin I 34:6. Rozpoczęli turniej młodzicy Borowiaka Czersk. W kolejnym spotkaniu z bardzo silnym zespołem z Bartoszyc pechowo zremisowali 14:14 i wykluczony z kolejnego spotkania został jeden z najlepszych zawodników zespołu B.Węckowski. Za faul w końcówce meczu otrzymał czerwoną następnie niebieską na dodatek sędzia podyktował rzut karny. 18:10 przegrana z MMTS Kwidzyn obecnymi wicemistrzami Polski ujmy nie przynosi, ale wyklucza drużynę z gry o wyższe miejsce. Pozostałe wyniki:

Krakowiak’85 – Borowiak Czersk 18:17

Szczypiorniak Gdańsk – Borowiak Czersk 12:19

Bartoszyce – Borowiak Czersk 16:16

Conrad Gdańsk I – Borowiak Czersk 9:25

Zespół mimo odległego miejsca szkoleniowo turniej może zaliczyć do udanych, wszyscy zawodnicy rozgrywali bardzo dobre zawody w doborowej stawce zespołów (Szczecin,Kraków,Olsztyn,Legnica,Morąg,Koszalin,Kwidzyn,Gdańsk,Bartoszyce, Lubecka). Trenerem zespołu jest Piotr Fryca.

Stoją od lewej: Mikołaj Podlewski (10 bramek), Jan Lewandowski (26 bramek), Bartek Węckowski (22 bramki), Jakub Żywcki (15 bramek), Paweł Łangowski (3 bramki), Mateusz Gliniecki (14 bramek), Grzegorz Czapiewski BR, Hubert Kulczyk (13 bramek), Eryk Pstrąg (16 bramek), Jakub Wojciechowski (13 bramek).

Siedzą od lewej: Mateusz Pastwa (2 bramki), Damian Kaszubowski (2 bramki).

mat, fot. Hubert Kulczyk