Wielki sukces młodych piłkarzy ręcznych.

W miniony czwartek (06.04) w czerskiej hali doszło do konfrontracji młodzików Borowiaka Czersk z Cartusią Kartuzy.

Stawka meczu niebagatelna: 3. miejsce w województwie pomorskim.Przypomnijmy, że  pierwszy mecz miał niezwykle dramatyczny przebieg,jednak szczęśliwie wygrany przez chłopców z Czerska 35:34.Od początku spotkania zauważało się przewagę gospodarzy,którzy idealnie realizowali zadanie przedmeczowe. Pierwsza połowa kończy się 20:14 dla czerszczan. Początek drugiej połowy zapowiada emocje, bo Cartusia niweluje straty do 3 bramek.Od tego momentu realizacje założeń przynosi efekty. Kontratak, szybkie wznowienia podparte doskonałą grą w obronie pozwalającą 5 minut przed końcem na prowadzenie różnicą 13. bramek.Mecz kończy się 39:31. Uroczystego wręcznia medali dokonał przez klubu MLKS Borowiak Czersk Bogdan Sękowski w towarzystwie sekretarza klubu Macieja Jakubowskiego. Należy podkreślić, że wszyscy zawodnicy są uczniami klas sportowych w Zespole Szkół w Czersku.Systematyczna współpraca z klubem sportowym przynosi zamierzone efekty 3. miejsce w województwie pomorskim jest niebywałym sukcesem, na który środowisko sportowe czekało bardzo długo tym bardziej że przed drużyną Borowiaka uplasowały się tylko MTS Kwidzyn (Wicemistrz Polski) i SPR Wybrzeże Gdańsk (Mistrz Polski).

Stoją od lewej: Maciej Jakubowski (sekretarz klubu), Bartłomiej Węckowski (3 bramki), Jakub Żywicki (10 bramek), Eryk Pstrąg, Jan Lewandowski (6 bramek), Dominik Homa (2 bramki), Piotr Fryca (trener), Jakub Wojciechowski, Bogdan Sękowski (prezes klubu).

Siedzą od lewej: Mateusz Pastwa, Kacper Franciszczak, Marek Szulc, Mikołaj Podlewski (4 bramki), Mateusz Gliniecki (7 bramek), Grzegorz Czapiewski BR, Sebastian Kobusiński (1 bramka), Hubert Kulczyk (6 bramek)