II miejsce w naszych piłkarek w półfinale wojewódzkim

 

W poniedziałek 10 marca, w Nowej Karczmie, spotkały się najlepsze zespoły piłki ręcznej dziewcząt, reprezentujące swoje powiaty: kościerski, starogardzki, gdański oraz chojnicki. Nasz powiat tradycyjnie reprezentowały uczennice Gimnazjum z Czerska.

Zawody rozpoczęły się pomyślnie dla naszych wychowanek, zwyciężyły one bowiem z zespołem ze Starogardu Gdańskiego 12 – 10. Czerszczanki kontrolowały spotkanie nie popełniając większych błędów i wykorzystując nadarzające się okazje do zdobycia bramek. Zwycięstwo nie było zagrożone ani przez chwilę.

W kolejnym meczu stanęły naprzeciwko siebie dwa zespoły faworytek: Gimnazjum Nowa Karczma – Gimnazjum Czersk. Do przerwy oba zespoły grały bardzo skutecznie w obronie i nie pozwalały na wyprowadzanie kontrataków przeciwnikowi. Pierwsza połowa meczu zakończyła się remisem 4 – 4. Po zmianie stron czerszczanki zagrały jednak bardzo nieskutecznie w ataku a gospodynie zawodów skrzętnie to wykorzystały i wygrały mecz 13 – 6.

Potyczka z reprezentującymi powiat gdański uczennicami Gimnazjum w Pszczółkach była formalnością i ostatecznie nasz zespół zajął II miejsce w zawodach.

Klasyfikacja końcowa

  1. miejsce: Gimnazjum Nowa Karczma

  2. miejsce: Gimnazjum Czersk

  3. miejsce: Gimnazjum 1 Starogard Gdański

  4. miejsce: Gimnazjum Pszczółki

Zespół z Czerska zagrał w składzie: Wiktoria Karczyńska, Katarzyna Kliczkowska, Natalia Pstrong, Aleksandra Piliszko, Aleksandra Mrózek, Daria Landowska, Patrycja Łakoma, Patrycja Franciszczak, Martyna Jopek, Adriana Czapiewska, Beata Drewek, Wiktoria Wajdzik, Kamila Knitter, Lucyna Bruska, Wioletta Ossowska. Opiekunami zespołu są; Marcin Linda i Wojciech Linda