Gminna Gimnazjada LA

 

13 maja 2014 roku nad Czerskiem zebrały się czarne chmury. Niezrażeni tym, że zapowiada się deszczowy i zimny dzień, na miejski stadion w Czersku przybyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z całej gminy. Rozpoczął się Czwórbój Lekkoatletyczny – dla szkół podstawowych – oraz Gimnazjada Lekkoatletyczna, zorganizowane przez działający w czerskim gimnazjum Szkolny Związek Sportowy, którego prezesem jest pan Piotr Fryca. Pogoda nie przeszkodziła ponad dwustu sportowcom biorących udział w zawodach – dopiero po ich zakończeniu lunął ulewny deszcz. Poniżej prezentujemy zdjęcia oraz wyniki sportowych zmagań.

 

 

CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

DZIEWCZĘTA

 

klasyfikacja szkolna

 

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku – 1259 punktów

 

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku – 912 punktów

 

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Gotelpiu – 887 punktów

 

klasyfikacja indywidualna

 

I miejsce – Monika Beling z SP 1 w Czersku (bieg na 60 m: 8,52’, rzut p. palantową: 39,5 m, skok w dal: 4,34 m, bieg na 600 m: 2.00,68, razem 303 punkty)

 

II miejsce – Wiktoria Kleinschmidt z SP 1 w Czersku (bieg na 60 m: 8,61’, rzut p. palantową: 27 m, skok w dal: 4,30 m, bieg na 600 m: 2.03,92, razem 260 punktów)

 

III miejsce – Justyna Tuszkowska z SP 2 w Czersku (bieg na 60 m: 8,88’, rzut p. palantową: 32 m, skok w dal: 4,10 m, bieg na 600 m: 2.03,45, razem 252 punkty)

 

 

CHŁOPCY

 

klasyfikacja szkolna

 

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku – 1002 punkty

 

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku – 768 punktów

 

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Gotelpiu – 741 punktów

 

klasyfikacja indywidualna

 

I miejsce – Bartosz Turzyński z SP 1 w Czersku (bieg na 60 m: 8,52’, rzut p. palantową: 51,5 m, skok w dal: 4,50 m, bieg na 1000 m: 3.31, razem 243 punkty)

 

II miejsce – Patryk Piechocki z SP 1 w Czersku (bieg na 60 m: 8,75’, rzut p. palantową: 57 m, skok w dal: 4,40 m, bieg na 1000 m: 3.32,50, razem 238 punktów)

 

III miejsce – Krzysztof Kropidłowski z SP w Gotelpiu (bieg na 60 m: 8,61’, rzut p. palantową: 49 m, skok w dal: 4,30 m, bieg na 1000 m: 3.28,94, razem 252 punkty)

 

 

GIMNAZJADA LEKKOATLETYCZNA

 

 

DZIEWCZĘTA

 

skok wzwyż

 

I miejsce – Natalia Pstrong z Gimnazjum w Czersku

 

II miejsce – Martyna Jopek z Gimnazjum w Czersku

 

III miejsce – Wiktoria Wajdzik z Gimnazjum w Czersku

 

skok w dal

 

I miejsce – Eliza Czaplewska z Gimnazjum w Czersku (4,12 m)

 

II miejsce – Patrycja Wozinska z Gimnazjum w Rytlu (4 m)

 

III miejsce – Kamila Wasiniewska z Gimnazjum w Czersku oraz Martyna Krenska (3,95 m)

 

pchnięcie kulą

 

I miejsce – Hanna Drewek z Gimnazjum w Rytlu (9,12 m)

 

II miejsce – Daria Gnacinska z Gimnazjum w Rytlu (8,72 m)

 

III miejsce – Natalia Górka z Gimnazjum w Łęgu (7,89 m)

 

bieg na 100 m

 

I miejsce – Patrycja Wozinska z Gimnazjum w Rytlu (13,90 s)

 

II miejsce – Oliwia Króll z Gimnazjum w Czersku (14,38 s)

 

III miejsce – Marzena Hudziak z Gimnazjum w Czersku oraz Monika Łangowska (14,44 s)

 

bieg na 300 m

 

I miejsce – Marzena Hudziak z Gimnazjum w Czersku (49,20 s)

 

II miejsce – Anna Kloska z Gimnazjum w Czersku (51,06 s)

 

III miejsce – Zuzanna Muszyńska z Gimnazjum w Czersku (52,77 s)

 

bieg na 600 m

 

I miejsce – Weronika Wasiniewska z Gimnazjum w Czersku (2.00,77)

 

II miejsce – Agata Kobocka z Gimnazjum w Czersku (2.06,93)

 

III miejsce – Agnieszka Kiedrowska z Gimnazjum w Rytlu (2.09,16)

 

bieg na 1000 m

 

I miejsce – Edyta Peplińska z Gimnazjum w Czersku (3.49,43)

 

II miejsce – Klaudia Magulska z Gimnazjum w Czersku (3.52,12)

 

III miejsce – Natalia Skajewska z Gimnazjum w Czersku (3.56,44)

 

bieg 4×100 m

 

I miejsce – Gimnazjum w Rytlu (60,528 s)

 

II miejsce – Gimnazjum w Czersku (60,534 s)

 

III miejsce – Gimnazjum w Łęgu (61,002 s)

 

 

CHŁOPCY

 

skok wzwyż

 

I miejsce – Karol Grzebin oraz Bartłomiej Czapiewski z Gimnazjum w Czersku

 

III miejsce – Daniel Klunder z Gimnazjum w Czersku

 

skok w dal

 

I miejsce – Remigiusz Trawicki z Gimnazjum w Rytlu (5,06 m)

 

II miejsce – Maciej Nosiński z Gimnazjum w Rytlu (5,05 m)

 

III miejsce – Paweł Rudnik z Gimnazjum w Czersku (5,03 m)

 

pchnięcie kulą

 

I miejsce – Błażej Ćwikliński z Gimnazjum w Łęgu (9,80 m)

 

II miejsce – Krzysztof Woziński z Gimnazjum w Rytlu (9,67 m)

 

III miejsce – Jakub Narloch z Gimnazjum w Czersku (9,50 m)

 

rzut oszczepem

 

I miejsce – Ernest Linda z Gimnazjum w Czersku (40,5 m)

 

II miejsce – Kajetan Wojciechowski z Gimnazjum w Czersku (36,5 m)

 

III miejsce – Jakub Narloch z Gimnazjum w Czersku (33,0 m)

 

bieg na 100 m

 

I miejsce – Karol Sękowski z Gimnazjum w Czersku (11,83 s)

 

II miejsce – Remigiusz Trawicki z Gimnazjum w Rytlu (12,27 s)

 

III miejsce – Maciej Nosiński z Gimnazjum w Rytlu (12,41 s)

 

bieg na 300 m

 

I miejsce – Bartosz Dobek z Gimnazjum w Czersku (43,20 s)

 

II miejsce – Kamil Słomiński z Gimnazjum w Czersku (44,23 s)

 

III miejsce – Tomasz Linda z Gimnazjum w Czersku (44,66 s)

 

bieg na 1000 m

 

I miejsce – Kacper Formella z Gimnazjum w Rytlu (3.17,70)

 

II miejsce – Marcin Wyrkowski z Gimnazjum w Rytlu (3.18,62)

 

III miejsce – Gabriel Olszewski z Gimnazjum w Rytlu (3.30,97)

 

bieg na 2000 m

 

I miejsce – Patryk Kosiedowski z Gimnazjum w Rytlu (7.03,80)

 

II miejsce – Piotr Szczukowski z Gimnazjum w Czersku (7.11,59)

 

III miejsce – Mateusz Krenski z Gimnazjum w Rytlu (7.12,44)

 

bieg 4×100 m

 

I miejsce – Gimnazjum w Czersku (52,54 s)

 

II miejsce – Gimnazjum w Rytlu (54,00 s)

 

III miejsce – Gimnazjum w Łęgu (54,72 s)

tekst i zdjęcia – Filip Kegel