Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej dobiegły końca

 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS GIMNAZJALNYCH

W dniu 12 czerwca 2014r. zakończył się Turniej Piłki Nożnej chłopców klas gimnazjalnych o mistrzostwo naszej szkoły. Mecze odbywały się na boiskach otwartych przy orlikach w Czersku i Malachinie w poniedziałki, środy o godz. 15:30.

Do turnieju przystąpiło 15 drużyn z klas I-III gimnazjum, które zostały rozlosowane na pięć grup. Po wspaniałych pojedynkach wyłonione zostały drużyny, które w swoich grupach zdobyły największą ilość punktów. W kolejnej fazie rozgrywek pięć zwycięskich zespołów rywalizowało ze sobą systemem „każda z każdą”. Organizatorzy turnieju zadecydowali że dwie drużyny, które zdobędą największą ilość punktów zagrają w wielkim finale. Do finału po bardzo zaciętych meczach zakwalifikowali się uczniowie z klasy IIIa z twardą nazwą „RUSKI CZOŁG” i IIa „ŁAN EN”. Mecz finałowy rozegrany został w czwartkowe popołudnie tym razem w hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Czersku. Obie drużyny pokazały piękną grę, doskonałą technikę i opanowanie piłki. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami a zarazem „Mistrzami Naszej Szkoły” w Piłce Nożnej Chłopców – klas gimnazjalnych zostali zawodnicy reprezentujący klasę IIa, którzy nie przestraszyli się swoich starszych kolegów z klasy IIIa. Trzecie miejsce przypadło chłopcom z klasy IId „FC BURNS”. Spotkanie finałowe jak i cały turniej przebiegało z zachowaniem ducha sportowej rywalizacji „fair-play”.

Turniej przeprowadzony został pod czujnym okiem: p. Andrzeja Chlebosza i Jacka Sołtysińskiego – nauczycieli wychowania fizycznego a zarazem organizatorów turnieju. Sędzią większości rozegranych meczy był uczeń naszej szkoły Kajetan Kruk z klasy Ie.

MECZE I WYNIKI:

I f

II a

II c

II d

III a

PUNKTY

MIEJSCE

I f

0:3

0:3

1:3

0:3

0,0,0,0

0

V

II a

3:0

2:0

4:1

2:0

2,2,2,2

8

Finał I

II c

3:0

0:2

1:2

0:2

2,0,0,0

2

IV

II d

3:1

1:4

2:1

0:7

2,2,0,0

4

III

III a

3:0

0:2

2:0

7:0

0,2,2,2

6

Finał II

Tekst i zdjęcia – J. Sołtysiński