Turniej Piłki Siatkowej „Dzikich Drużyn”

UWAGA FANI SIATKÓWKI !!!

Autor tekstu – Jacek Sołtysiński

W dniu 27 stycznia 2015r. zakończył się Turniej Piłki Siatkowej „Dzikie drużyny”- chłopców klas gimnazjalnych o mistrzostwo naszej szkoły. Turniej odbywał się w hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Czersku. Warunkiem uczestniczenia w Turnieju Piłki Siatkowej było zapisanie drużyny na listę zgłoszeniową do nauczycieli wychowania fizycznego: Joanny Gradowskiej, Dawida Haftki, Marcina Lindy i Jacka Sołtysińskiego – organizatorów turnieju. Każda zgłoszona drużyna musiała podać nazwę swojego zespołu oraz wyznaczyć kapitana.

Do rozgrywek przystąpiło łącznie 10 zespołów, które w dwóch grupach rywalizowało ze sobą o awans do gry w wielkim finale. Do kolejnej fazy rozgrywek przystąpiły mistrzowie i wicemistrzowie poszczególnych grup oraz jedna drużyna zakwalifikowana z tzw. „wilczym biletem”. Chłopcy rozegrali swoje mecze systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.

Po wspaniałych i zaciętych meczach z zachowaniem ducha sportowej rywalizacji „fair play”, zwycięzcami a zarazem „Mistrzami Naszej Szkoły” w Piłce Siatkowej Chłopców została drużyna chłopców o wystrzałowej nazwie „BOSKIE LOVELASY”.

Drużyny i końcowa klasyfikacja:

Lp

KLASA I NAZWA DRUŻYNY

Punkty

MIEJSCE

1.

BOSKIE LOVELASY

11

I

2.

TIKI TAKA WAWRZYNIAKA

10

II

3.

MAMBAŁAGA

5

III

4.

SPRZĘGŁO CZERSK

3

IV

5.

BLUE TIGERS

1

V