Pierwszy mecz piłkarzy ręcznych na własnym parkiecie

Czersk. Czersk piłką ręczną żyje!
Borowiak zwycięża po raz drugi!

W miniony weekend Czersk zdominowany został przez piłkę ręczną. Przez te kilka dni bój o zwycięstwo w corocznym Memoriale im. Romana Bruskiego toczyło kilkanaście młodzieżowych drużyn z całej Polski (wkrótce opublikujemy relację z imprezy). Zwieńczeniem trzydniowych zmagań był jednak mecz seniorów Borowiaka. W niedzielne popołudnie przeciwnikiem Borowiaka byli sąsiedzi zza miedzy – LKS Kęsowo. Mecz przyciągnął na trybuny blisko 300 kibiców, którzy gromkim aplauzem przyczynili się do ostatecznego sukcesu gospodarzy.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak pomyślnego zakończenia dla czerszczan. Lepiej w mecz weszli przeciwnicy, którzy wykorzystując nieporadność gospodarzy w 20 minucie prowadzili 10:5. Do tego mnożyły się błędy, które wprowadzały w grę Borowiaka niepotrzebne nerwy, karane przez sędziów karami dwuminutowymi. Końcówka tej części gry była jednak zwiastunem poprawy gry miejscowych. Na przerwę schodzili oni przegrywając 9:11.

To, co się stało w szatni, pozostanie tajemnicą trenera – Pawła Jakubowskiego. Po przerwie na boisko wyszła całkowicie odmieniona drużyna, która niesiona dopingiem kibiców, bardzo szybko dogoniła Kęsowian. W 39 minucie na tablicy wyników był remis 14:14, ale w następnych minutach uwidoczniła się zdecydowana przewaga Borowiaka. W 51 minucie było już 25:16 a Borowiak nadal nie spuszczał z tonu. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 33:22.

W imieniu całej drużyny serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas z trybun gorącym dopingiem!

Skład Borowiaka: Kamil Landowski, Patryk Pliszka, Kamil Klunder – Mateusz Łoński (7 bramek), Paweł Jakubowski (6), Sebastian Pstrąg (5), Mateusz Konik (4), Piotr Linda (4), Maciej Jakubowski (3), Dominik Szarafin (3), Błażej Pstrąg (1), Paweł Moczadło, Kajetan Wojciechowski, Mateusz Lenz.

W najbliższą niedzielę Borowiak czeka trudna wyprawa do Inowrocławia na mecz z tamtejszym SPRP Damy Radę.