Wygrana w świetnym stylu

Bardzo udane spotkanie rozegrali dziś juniorzy młodsi Borowiaka. W meczu pomorskiej ligi piłki ręcznej, przeciwko wiceliderowi – drużynie z Kartuz, nasi zawodnicy okazali się zdecydowanie lepsi. Spotkanie w pierwszych minutach miało wyrównany przebieg a drużyny zdobywały bramki na zmianę. W 16 minucie meczu przyjezdni uzyskali trzy bramki przewagi ale czerszczanie szybko odrobili straty i od wyniku 12 – 11 wyszli na prowadzenie. Mimo zaciętej gry przeciwnika zespół gospodarzy powoli powiększał przewagę. Pierwsza część meczu zakończyła się prowadzeniem miejscowych 18 – 14. W drugiej połowie sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Podopieczni Piotra Frycy, dzięki konsekwentnej i rozważnej grze, jeszcze powiększyli przewagę. W 52. minucie gry na tablicy widniał wynik 31 – 24 dla Borowiaka. Mimo gry faul i prowokacyjnego zachowania zawodników z Kartuz, gospodarze utrzymali koncentrację do końca i zakończyli mecz zasłużonym zwycięstwem 37 – 31.

Skład drużyny: G. Czapiewski – bramka, E. Pstrąg – 4 bramki, J. Żywicki – 3, Mikołaj Podlewski – 5, S. Kobusiński – 3, M. Pastwa, R. Kulczyk, K. Burchardt, J. Wojciechowski, M. Szulc, W. Drążkowski, M. Gliniecki  – 3, D. Homa, P. Łangowski, J. Lewandowski – 6, B. Węckowski – 13. Trener zespołu – Piotr Fryca.