Awans do finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Zwycięstwem uczniów SP nr 2 z Czerska zakończył się turniej półfinałowy IMS w piłce ręcznej chłopców. W zawodach obok gospodarzy uczestniczyły drużyny z Lipusza, Starogardu Gdańskiego oraz Przywidza. Podczas turnieju rozegrano sześć spotkań w systemie każdy z każdym. Zgodnie z przewidywaniami zespoły z Czerska oraz Lipusza (grające na co dzień w lidze) bez problemu wygrały swoje spotkania i ostatni mecz między tymi drużynami zadecydował o zwycięstwie w zawodach.

Początek tego meczu nie układał się po myśli gospodarzy. Nonszalancka gra, duża ilość błędów w obronie oraz słaba skuteczność czerszczan w ataku sprawiły, że drużyna z Lipusza po kilku minutach gry wypracowała przewagę 7 – 2. Po kilku słowach trenera podczas „czasu dla drużyny” miejscowi nieco odmienili obraz gry, zaczęli grać szybciej i dokładniej a w efekcie skuteczniej. Do przerwy zdołali zredukować przewagę przyjezdnych do 2 bramek (7 – 9). Po zmianie stron w dalszym ciągu mecz był wyrównany ale z minuty na minutę zawodnicy z Lipusza słabli. Nasi szczypiorniści powoli wyszli na prowadzenie, w końcówce meczu odskakując na kilka bramek. Wynik końcowy: 21 – 15.

Dzięki wygranej nasi uczniowie zapewnili sobie udział w finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany w Kwidzynie.

Wyniki:

SP 2 Czersk – SP 3 Starogard Gdański                    22 – 13 (14 – 4)

SP Przywidz – SP Lipusz                                                               15 – 31 (3 – 18)

SP Lipusz – SP 3 Starogard Gdański                         26 – 17 (10 – 9)

SP Czersk – SP Przywidz                                                              30 – 6 (17 – 2)

SP Przywidz – SP 3 Starogard Gdański                   19 – 19 (10 – 10)

SP 2 Czersk – SP Lipusz                                                21 – 15 (7-9)

Klasyfikacja:

  1. miejsce – SP 2 Czersk
  2. miejsce – SP Lipusz
  3. miejsce – SP 3Starogerd Gdański
  4. miejsce – SP Przywidz

Skład zespołu SP 2 Czersk: G. Czapiewski – B, K. Franciszczak, Mateusz Gliniecki – 7 bramek, D. Homa, S. Kobusiński – 10, H. Kulczyk – 6, J. Lewandowski – 5, M. Pastwa – 2, M. Podlewski – 4, B. Węckowski – 18, J. Wojciechowski – 5, J. Żywicki – 5, W. Drążkowski – 1, P. Łangowski – 4, B. Osowski, E. Pstrąg, S. Latuszewski, K. Burhard. Trener – Piotr Fryca

Podziękowania za pomoc dla Dominiki Pliszki, Natalii Pazdy oraz Amelii Szczukowskiej za pomoc w organizacji zawodów.

Fot. N. Pazda