50 LAT PIŁKI RĘCZNEJ

Miło nam poinformować wszystkich byłych i obecnych zawodników, działaczy, jak również sympatyków piłki ręcznej w Czersku, że prace nad przygotowaniami do uroczystych obchodów 50-Lecia Piłki Ręcznej nabierają tempa. Na załączonym plakacie przedstawiamy Państwu harmonogram obchodów. Zaczynamy już 8 września (sobota) meczem Superligi kobiet. Dla miłośników szczypiorniaka z całą pewnością będzie to wydarzenie bez precedensu. Po raz pierwszy na naszej hali zostanie bowiem rozegrane spotkanie ligowe na tak wysokim poziomie rozgrywkowym. Jako gospodarz w czerskiej Hali Sportowej im. Romana Bruskiego zaprezentuje się UKS PCM Kościerzyna, w składzie którego do niedawna występowała wychowanka czerskiego LUKS „Pol-u” – Justyna Belter (obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim). Rywalem drużyny z naszego regionu będzie brązowy medalista minionych rozgrywek ligowych – Energa AZS Koszalin. Zapowiada się ciekawe widowisko, a rozpocznie się ono o godzinie 17.00.

Kolejny tydzień zapowiada się równie okazale. Czwartek i piątek (13 i 14. 09.) upłyną pod znakiem rozgrywek młodzieżowych dziewcząt i chłopców. W sobotę  (15.09.) od rana (ok. 9.00) trwać będą rozgrywki drużyn międzypokoleniowych kobiet i mężczyzn. Około godziny 18.00 nastąpi część oficjalna obchodów, po której nastąpi mniej oficjalna część w Hotelu Roal, poświęcona wspomnieniom i międzypokoleniowej integracji.

Przypominamy również, że każdy kto chce wziąć udział w w/w rozgrywkach, proszony jest o kontakt z:

  • 1) Maciejem Jakubowskim – tel. 502 248 114 – rozgrywki mężczyzn
  • 2) Joanną Fidurską – tel. 603 396 253 – rozgrywki kobiet,

celem zgłoszenia drużyny oraz określenia jej składu osobowego.

Ponadto osoby, które chcą wziąć udział w części nieoficjalnej w Hotelu Roal, proszone są o wpłatę do 7 września (termin wpłat został na prośbę niektórych uczestników przedłużony), kwoty 50 zł.

Dane do wpłaty:

Bank Spółdzielczy w Czersku.

Nr konta: 71 8147 0002 0012 2630 2000 0010

W tytule wpłaty prosimy wpisywać imię i nazwisko uczestnika.

Na zakończenie obchodów 50-Lecia, w niedzielę (16.09.) o godzinie 15.00, rozgrywki II-ligowe zainaugurują szczypiorniści Borowiaka. Na własnym parkiecie podejmą oni drużynę ITS Jeziorak Iława. W roku ubiegłym również na inaugurację rozgrywek nasza drużyna uległa rywalom z Iławy 18:23 (7:11). Jak będzie tym razem..?

Serdecznie zapraszamy!

W imieniu Komitetu:

Maciej Jakubowski