26:24 Zwycięstwo po ciężkim boju

Coraz większą grupę sympatyków na trybunach Hali Sportowej im. R. Bruksiego gromadzą mecze II ligi piłkarzy ręcznych. Nic dziwnego – każde spotkanie Borowiaka dostarcza szczególnie dużej dawki emocji. Nie inaczej było i tym razem. W sobotnie popołudnie szczypiorniści Borowiaka podejmowali drużynę KS Szczypiorniak Gniezno. Od pierwszych minut goście nie ukrywali zamiaru walki o zwycięstwo. Dobrze zorganizowany i nienagannie technicznie wyszkolony zespół  z Gniezna nie pozwalał gospodarzom na łatwe bramki. Do szóstej minuty gry mecz toczył się „bramka za bramkę” (3 : 3). Od tego momentu gra czerszczan załamała się. Gospodarze popełniali proste błędy w ataku a przyjezdni skutecznie kontrowali doprowadzając do wyniku 3 : 7 w jedenastej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 13 : 13 po mozolnym odrabianiu strat i skutecznie wykonanym przez Mateusza Łońskiego rzucie karnym w końcówce. Po zmianie stron podopieczni Pawła Jakubowskiego powoli wypracowywali przewagę, między innymi dzięki skutecznemu przeciwdziałaniu kontratakom przeciwnika oraz świetnej grze Kamila Landowskiego w bramce. Kiedy w 53 minucie na tablicy wyników widniał wynik 23 : 19 wydawało się, że poukładana gra gospodarzy pozwoli im spokojnie dowieźć przewagę do końca. Spokojnie???  Nic z tego – nasi nie znają tego słowa. Chcąc „dobić” przeciwnika, zadbali o to, aby kibicom wysokie ciśnienie utrzymało się do końca. Po nieudanych akcjach w ataku miejscowych i kontrach gnieźnian, na niespełna dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem tablica wskazywała remis 24 : 24. Wynik ustalił, zdobywając dwie bramki, najlepszy strzelec zespołu Paweł Jakubowski (26 : 24). Podczas meczu pamiątkowymi medalami z okazji 50-lecia piłki ręcznej udekorowano szczególnie zasłużonych kibiców, panów: Pawła Weilandta oraz Alfonsa Czapiewskiego.

Skład drużyny gospodarzy: Kamil Klunder, Szymon Thiede – 2 bramki, Kamil Łukasik – 3, Mateusz Łoński – 5, Mateusz Lenz – 1, Paweł Jakubowski – 11, Łukasz Dobrzański, paweł Moczadło – 2, Szymon Fryca, Kamil Landowski, Eryk Pstrąg – 1, Mateusz Gliniecki, Szymon Piotrowski, Maciej Jakubowski – 1. Trenerem zespołu jest Paweł Jakubowski.