Zawodnicy Handballa nie byli gościnni dla olsztynian (37 – 29)

Od mocnego uderzenia rozpoczęli mecz przeciwko Szczypiorniakowi Olsztyn nasi drugoligowcy. W pierwszym kwadransie doprowadzili bowiem do wyniku 13 – 3. To, jak się wydaje, nie przesądziło jeszcze o wyniku końcowym ale na pewno ustawiło mecz. Czerszczanie rozpoczęli spotkanie bardzo wysoką obroną 3 – 3. Zawodnicy z Olsztyna wyraźnie nie mieli pomysłu na to ustawienie. Po kilku stratach olsztynian nasi zawodnicy skutecznie skontrowali. W krótkim czasie prowadzenie czerszczan urosło do 7 bramek (10 – 3 w 12. minucie). W tym momencie trener gości poprosił o czas dla zespołu. Niewiele pomogły jednak jego uwagi ponieważ trzy kolejne bramki po time out zdobyli zawodnicy Handballa. Kolejne minuty meczu kontrolowali miejscowi, do szatni schodząc z wynikiem 18 – 9. Obraz meczu w drugiej jego odsłonie nieco się zmienił. Gra toczyła się teraz „bramka za bramkę”. Nieco stracha napędzili kibicom gospodarze około 50. minuty. Wtedy kilka niefrasobliwych i niecelnych podań w linii rozegrania wykorzystali przyjezdni i udało im się zniwelować straty do pięciu bramek. Końcówka spotkania należała jednak do czerszczan, którzy nie pozwolili przeciwnikom na nic więcej i zakończyli potyczkę zwycięstwem 37 – 29. Po trzech zwycięstwach z rzędu drużyna MKS Handball Czersk zajmuje 4. miejsce w tabeli i przy dobrej postawie w meczu zamykającym rundę, przeciwko Jeziorakowi Iława, to miejsce jest do utrzymania.

Skład MKS Handball Czersk: K. Klunder, Ł. Dobrzański, P. Linda – 2, K. Radecki – 11, M. Konik, M. Gliniecki, M. Łoński – 3, M. Lenz, J. Malczewski – 12, P. Jakubowski – 5, K. Burchardt, P. moczadło – 1, S. Pstrąg – 1, S. Piotrowski – 1, M. Rostankowski, M. Jakubowski. Trenerem drużyny jest Piotr Fryca.

Kibiców zapraszamy do oglądania transmisji online w sobotę 12 grudnia 2020 o godz. 17.00