Sezon 2021/22 zakończony porażką drugoligowców 30 – 36

Dwa oblicza drużyny Handballa można było obserwować w ostatnim meczu II Ligi Piłkarzy Ręcznych sezonu 2021/22. W sobotni wieczór zawodnicy MKS Handball Czersk podejmowali na własnym parkiecie drużynę AZS Fahrenheit Gdańsk. Bardzo dobrze ułożona, mająca w swoim składzie szeroką „ławę”, drużyna studentów z Gdańska rozpoczęła zawody od mocnego uderzenia. W ciągu pierwszego kwadransa meczu przyjezdni wpisali na tablicy wyników 8 punktów przy 4 punktach miejscowych. W ciągu kolejnych pięciu minut gdańszczanie dorzucili trzy bez odpowiedzi gospodarzy. Wyglądało na to, że dość niemrawo grająca drużyna z Czerska zakończy rozgrywki w słabym stylu. Jednak od 20. minuty gra czerszczan zaczęła się zazębiać. Znacznej poprawie uległa skuteczność rzutowa i gra obronna. W kilka minut cztery bramki, między innymi z kontrataku, zdobył Ksawery Burchardt, który do tej pory nie dostawał zbyt wielu minut gry. Na 1,5 minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę czerszczanie zbliżyli się do przeciwnika na dwie bramki (12 – 14) i zanosiło się na niezły wynik do szatni. Niestety w ostatnich 90 sekundach bezmyślne błędy miejscowych sprawiły, że gdańszczanie dorzucili trzy bramki (12 – 17).

W drugiej odsłonie meczu goście nie dominowali już na boisku a naszym zawodnikom wychodziło znacznie więcej akcji zarówno w obronie jak i w ataku. Kolejne bramki zdobywał wymieniony już Ksawery Burchardt, świetne zawody rozegrali również boczni rozgrywający Paweł Kocikowski i Łukasz Szmechel, którzy zdobyli 9 bramek i wypracowali kilka rzutów karnych. Na podkreślenie zasługuje skuteczność wykonywania rzutów karnych przez Macieja Jakubowskiego, który w tym elemencie gry zanotował 100 % (6/6). Niestety znacznie lepsza postawa zawodników Handballa w drugiej połowie nie wystarczyła na odrobienie strat i mecz zakończył się porażką czerszczan 30 – 36.

Na trybunach zasiadło ponad 180 widzów.

MKS Handball Czersk – skład: Ł. Szmechel – 3 bramki, M. Gliniecki – 1, M. Łoński – 1, M. Lenz – 3, J. Wojciechowski – 1, D. Rostankowski, Ł. Dobrzański, P. Moczadło, K. Burchardt – 7, P. Łangowski, D. Olejnik, B. Węckowski, M. Rostankowski, M. Jakubowski – 7, P. Kocikowski – 6. Trenerem zespołu jest Paweł Jakubowski.