Niespodziewana przegrana piłkarzy ręcznych MKS Handball Czersk

Wiele wrażeń, dużo pozytywnych i negatywnych emocji, dostarczył mecz czwartej kolejki II Ligi Mężczyzn. Spotkanie, w którym szczypiorniści z Czerska podejmowali Pogoń Handball Szczecin, zostało ustawione w pierwszym kwadransie. Przyjezdni rozegrali ten fragment meczu znacznie lepiej od zawodników Handballa Czersk. Nasi szczypiorniści, mimo wielu sytuacji bramkowych, z dużym trudem umieszczali piłkę w siatce przeciwnika. Broniący tempowo bramkarz gości odbijał rzucane w pierwsze tempo piłki miejscowych. Przeciwnicy zaś grali bardzo konsekwentnie i wykorzystywali stworzone w ataku sytuacje. W 17. minucie na tablicy widniał wynik 4 – 8 dla szczecinian. Do gwizdka na przerwę gra toczyła się „bramka za bramkę”. Przyjezdni nie zmienili znacząco swojej gry a czerszczanie punktowali nieco skuteczniej. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 11 – 14.

Dwadzieścia minut drugiej połowy to pogoń gospodarzy za wynikiem. Większość tego czasu to prowadzenie gości 2 – 3 bramkami. Tradycyjnie, tym razem w 39. minucie czerwony kartonik „obejrzał” Paweł Moczadło za zbytnie (zdaniem sędziów) zaangażowanie w akcjach obronnych. W 50. minucie meczu, po zdobyciu trzech bramek z rzędu, Mateusz Łoński wyprowadził drużynę z Czerska na prowadzenie  26 – 25. Niestety nasz zespół szybko stracił trzy bramki i znowu zawodnicy Pogoni Szczecin prowadzili. Końcówka spotkania, z minuty na minutę, stawała się bardziej zacięta i emocjonująca, co udzielało się wyjątkowo w tym meczu ożywionej widowni. Kiedy na prowadzenie 31 – 30, w 60. minucie bramkę rzucił Piotr Karczyński, wydawało się, że doświadczeni czerszczanie nie dadzą sobie wydrzeć zwycięstwa. Niestety w ostatnich 15 sekundach meczu, w dość bezmyślny sposób, nasi szczypiorniści stracili dwie bramki i przegrali mecz w stosunku 31 – 32. Od dawna czerszczanie nie stracili punktów tak pechowo.

Skład MKS Handball Czersk: Kamil Spychalski, Mateusz Łoński – 5 bramek, Mateusz Lenz, Mateusz Konik – 2, Paweł Jakubowski – 3, Damian Rostankowski – 2, Paweł Moczadło – 2, Ksawery Borchardt – 1, Piotr Karczyński – 7, Piotr Wesołowski – 1, Bartłomiej Węckowski – 4, Michał Rostankowski – 1, Kajetan Wojciechowski – 1, Maciej Jakubowski – 2, Paweł Kocikowski. Trenerem zespołu jest Paweł Jakubowski, osobą towarzyszącą na ławce jest Łukasz Czapiewski.