Porażka szczypiornistów po bardzo zaciętym meczu

Niezwykle emocjonujące spotkanie miała możliwość oglądać widownia w czerskiej hali w środę 29.03. W meczu II ligi, drużyna szczypiornistów MKS Handball Czersk podejmowała młodzież Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP z Kwidzyna. Początek meczu zapowiadał korzystny wynik dla miejscowych. Po pierwszych kilku akcjach prowadzili oni 3 – 1. Niestety dość szybko szczypiorniści SMS-u uporządkowali szyki i zaczęli układać mecz według własnych zasad. Przyjezdni grali piłkę szybką i rzucali z bardzo dużą skutecznością. Czerszczanie robili zbyt dużo własnych błędów, które w starciu z tak „wybieganą” drużyną, jak zespół gości, musiały skutkować łatwymi bramkami dla tych drugich. W efekcie, od dwudziestej minuty meczu kwidzynianie zaczęli budować przewagę i do szatni zeszli z trzybramkową zaliczką. Po zmianie stron gra toczyła się bramka za bramkę do pięćdziesiątej dziewiątej minuty kiedy na tablicy widniał wynik 30 – 34 dla gości. Od tej chwili, agresywnie grający gospodarze, zdołali rzucić trzy bramki i mieli możliwość zdobyć czwartą w ostatnich sekundach gry. Niestety po rzucie Bartłomieja Węckowskiego z II linii, piłka o centymetry minęła słupek kwidzynian. Trzeba przyznać, że szczypiorniści obu drużyn zafundowali kibicom dobre widowisko i bardzo dużo emocji. Mecz zakończył się zwycięstwem SMS ZPRP Kwidzyn 33 – 34.

Skład MKS Handball Czersk: Kamil Spychalski – B, Maksymilian Linda – 9 bramek, Łukasz SZmechel – 1, Mateusz Gliniecki – 3, Damian Myczka – 1, Mateusz Łoński – 6, Mateusz Konik – 3, Damian Kurowski – 2, Damian Rostankowski – 2, Piotr Wesołowski, Paweł Moczadło, Szymon Piotrowski, Piotr Karczyński – 2, Bartłomiej Węckowski – 1, Michał Rostankowski – 3, Jakub Przedpełski. Trenerem zespołu jest Paweł Jakubowski.