Zwycięstwo przy dopingu prawie 500 kibiców

Prawie pół tysiąca osób wzięło udział w meczu II Ligi Piłki Ręcznej Seniorów, w którym MKS Handball Czersk podejmował SPR Wybrzeże II Gdańsk. W  środowy wieczór widzowie oprócz piłki ręcznej mogli podziwiać również towarzyszące jej występy cheerleaderek oraz nowe choreografie Grupy Tanecznej Paradise z Karsina.

Przed zespołem miejscowych stało trudne zadanie ponieważ naprzeciwko nich wyszli, co prawda młodzi, ale świeżo upieczeni Mistrzowie Polski Juniorów. Drużyna z gdańska wywalczyła tytuł Mistrza Polski w rozegranym finale w miniony weekend w Kielcach. Co istotne dla nas, wśród złotych medalistów znalazł się czerszczanin obecnie grający w Gdańsku – Michał Linda.

Od początku środowy mecz układał się dobrze dla zawodników Handballa. Mimo straconych dwóch bramek w pierwszych minutach, nasi szczypiorniści opanowali sytuację i powoli zbudowali przewagę, sięgającą kilkukrotnie czterech bramek. W końcowej fazie pierwszej połowy, przyjezdni jednak przejęli inicjatywę i w trzydziestej minucie doprowadzili do remisu 15 – 15. Ostatni akcent pierwszej odsłony należał jednak do miejscowych i to oni zeszli do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po przerwie sytuacja na boisku nie zmieniła się. Gospodarze prowadzili dwiema, trzema bramkami aż do 60. minuty. W tym czasie, co jest już tradycją w Czersku, rozegrały się najbardziej dramatyczne chwile. W ciągu jednej minuty padły bowiem cztery bramki. Najpierw na remis rzucili gdańszczanie. Kolejne dwie bramki zanotowali miejscowi a przyjezdni zdołali odpowiedzieć jeszcze jednym trafieniem. Mecz, po przyjemnym dla oka spektaklu, zakończył się zwycięstwem czerszczan 34 – 33. Na szczególną uwagę zasługuje duża skuteczność obrotowego Mateusza Glinieckiego oraz rozgrywającego Bartłomieja Węckowskiego.

MKS Handball Czersk zagrał w składzie: K. Spychalski -B, Łukasz Krasucki – 3 bramki, M. Gliniecki – 8, M. Łoński – 1, M. Lenz, P. Jakubowski – 1, D. Rostankowski – 2, P. Wesołowski, P. Moczadło – 1, K. Burchardt, B. Węckowski – 9, K. Klunder – B, A. Bronk – 2, M. Rostankowski – 2, M. Karbowski – 1, M. Kocikowski – 4. Trenerem zespołu jest Paweł Jakubowski.