Czerscy gimnazjaliści bezkonkurencyjni na zawodach LA w Chojnicach

Osiem rekordów szkoły, siedem kwalifikacji do finału wojewódzkiego oraz szesnaście miejsc na podium – takim bilansem zakończył się występ lekkoatletów z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czersku, w Finale Powiatowym w LA, który odbył się w poniedziałek w Chojnicach. Nasi uczniowie punktowali zarówno w konkurencjach technicznych jak i biegowych.

Walkę o medale rozpoczęli oszczepnicy, którzy nie mieli sobie równych tak w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Nasi złoci medaliści zdeklasowali przeciwników, posyłając oszczepy na odległość: Kasia Kliczkowska – 30, 42 m, Ernest Linda – 48,18 m, przy okazji bijąc najstarsze rekordy szkoły.

Następni do zawodów przystąpili skoczkowie wzwyż oraz sprinterzy. W biegu na 100 m dziewcząt dwie pierwsze lokaty zajęły dziewczęta z Czerska: Wiktoria Kleinschmidt oraz Monika Beling (obie pobiły rekord szkoły). Rekordowym wynikiem zakończył swój występ w skoku wzwyż Szymon Thiede, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 163 cm. Ten wynik wystarczył do zajęcia drugiej lokaty.

Kolejne zwycięstwa wywalczone zostały w pchnięciu kulą chłopców – Kajetan Wojciechowski 11,52 (rekord szkoły), w biegu na 300 m dziewcząt – Martyna Czapiewska oraz w skoku w dal dziewcząt – Julia Niesiołowska. Rekord szkoły w biegu na 1 000 m, wynikiem 3,29,50, ustanowiła Monika Szczukowska, która zajęła drugie miejsce w zawodach.

Na zakończenie imprezy rozegrana została najbardziej widowiskowa konkurencja, jaką są biegi sztafetowe 4 x 100 m. W konkurencji dziewcząt czerskie gimnazjum wystawiło dwie sztafety – zawodniczki z trzecich klas, które wywalczyły pierwsze miejsce w mistrzostwach gminy oraz dziewczęta z klas pierwszych. Po bardzo zaciętej walce o zwycięstwo, pierwszoklasistki z Czerska uległy o 0,31 s reprezentacji gimnazjum z Brus, zaś druga drużyna naszego gimnazjum uplasowała się na trzeciej pozycji. Srebrne medalistki pobiły kolejny rekord wynikiem 56,31. Wśród chłopców zespół z Czerska nie miał sobie równych i rywalizację ukończył z dużą przewagą nad reprezentacjami szkół chojnickich oraz Brus.W tym biegu również padł rekord – 47,73.

Wśród zwycięzców gimnazjady znalazł się również Mateusz Krenski z Gimnazjum w Rytlu, który walczył w biegu na 2 000 m.

Dzięki bardzo dobrym wynikom nasi lekkoatleci otrzymali siedem kwalifikacji do finału wojewódzkiego, z szesnastu, które przyznano powiatowi. To stawia naszą szkołę jako zdecydowanego lidera wśród siedemnastu powiatowych gimnazjów.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.

Sztafeta 4 x 100 m dziewcząt

1. miejsce – Martyna Czapiewska, Wiktoria Kleinschmidt, Monika Beling, Justyna Tuszkowska – gimnazjum Czersk II

2. miejsce – Oliwia Króll, Aleksandra Mrózek, Wiktoria Karczyńska, Klaudia Magulska – gimnazjum Czersk I

Sztafeta 4 x 100 m chłopców

1. miejsce – Błażej Babiński, Ernest Linda, Kamil Młodzianowski, Kacper Skowroński – gimnazjum Czersk