Puchar Burmistrza Czerska dla koszykarzy z Kalisk

Historia Turnieju Koszykówki o Puchar Burmistrza Czerska sięga początku lat dziewięćdziesiątych. W ostatnich latach zawody stanowią podsumowanie trwającego tydzień w naszym mieście Basketball Camp. Również w tym roku turniej odbył się w tej formule.

W zawodach wzięły udział cztery zespoły: Holsby Bears, Kaliska, Ofensywa Czersk, Czersk II. Rozgrywki przeprowadzono systemem  „każdy z każdym” , rozgrywając mecze w 10-minutowych kwartach. Największych emocji dostarczyło spotkanie dwóch najlepszych zespołów  w turnieju – drużyny z Kalisk oraz Holsby Bears. Mecz, który decydował o zwycięstwie w turnieju, został okrzyknięty najlepszym w historii. Przez całe 40 minut gra była prowadzona w wysokim tempie. Nie brakowało rzutów za 3 punkty oraz efektownych akcji w ataku i obronie. Ostatecznie potyczka zakończyła się wynikiem 34 : 32 dla Kalisk. Puchar za zwycięstwo oraz inne nagrody dla uczestników zawodów wręczył, obecny na imprezie, wiceburmistrz Czerska, Grzegorz Klauza.

Wyniki:

1. Holsby Bears – Czersk II 43 : 27 (14 : 6, 25 : 21, 35 : 22)
  2. Ofensywa Czersk – Kaliska 34 : 38 (7 : 9, 19 : 18, 30 : 22)
  3. Holsby Bears – Ofensywa Czersk   47: 44 (10 : 7, 23 : 17, 33 : 32)
  4. Kaliska – Czersk II 45 : 32 ( 13 : 10, 28 : 17, 30 : 26)
  5. Kaliska – Holsby Bears 34 : 32 (12 : 7, 15 : 13, 29 : 22)
  6. Ofensywa Czersk – Czersk II 47 : 33 (6 : 5, 21 : 14, 34 : 23)